Jen dva a půl roku

Před 30ti měsíci mi zavolal kamarád, zda s ním nechci otevřít bar. Říkám, bar mě nezajímá, mám starostí dost. Nemůžu dělat hospodskýho po večerech :) Kámoš mi říká: to není ledajaký bar (zpozorněl jsem), to je legendární zanzibar kam si chodíval (teď už jsem doopravdy dával pozor). Můžeme koupit značku Zanzibar a udělat nový zanzibar, protože ten původní se zavřel. Dokonce se k nám připojí původní šéf zanzibaru, který by rád obnovil zanzibar, poté co ho zavřel z důvodu neprodloužení nájemní smlouvy.

Nakonec asi po třech odmítnutích byl nedobytnej a tak jsem na to kývnul. Ale říkám, bacha, to není jako online koupit doménu a jedeš (Benefi mě stála asi 200 Kč), ale musíš splnit 50 norem, stavební povolení a pak koloudace. To je offline, tam je to složitější a měsíc žádná míra…

No a dopadlo to jak jsem říkal. Původní plán, že otevřeme po půj roce (HAHA :) se protáhnul na dva roky (můj odhad byl dva). 2 roky jsme řešili stavební povolení a pak půl roku rekonstrukci – nebo spíše postavení od základů, protože původní prostor nebyla restaurace ani bar. Na ničem jsme nešetřili, dost melounů to stálo, ale výsledek stojí za to.

A tento týden mi zavolal: hele, tak máme kolaudaci, jdeme otevřít a já: no nekecej a trvalo to jen dva a půl roku? sákryš, přijde mi to jako včera když jsi mi volal, “pojď se mnou dělat bar” :) 

Zanzibar LOGO 08 rgb


Komentáře k článku:

 1. Petr Konečný | 28.4.2016 v 11:57

  Drzim palce a az budu v Praze, prijdu se podivat!

 2. Anonymní | 1.5.2016 v 13:34

  Včera jsme tam pár hodin strávili a fakt pěkný, dobrá práce :)

 3. Dejvid | 10.2.2017 v 19:14

  Musí to byť celkom dobrý pocit mať vlastný bar a budovať si postupne stálych zákazníkov vracajúcich sa apod. Ale sú to aj veľké nervy a náklady zo začiatku a málo kto to zvládne a potom ešte aj ustáť všetky tie normy a regulácie tiež nie je sranda. Nehovoriac že človek celý čas si nie je istý či to vôbec bude fungovať.

 4. harga ht baofeng dual band | 28.5.2017 v 13:02

  wow saya suka bgt sama artikel ini.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


sedm + = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>