Jak vzniknul název Uber?

Když slyším zajímavý název, tak se vždycky ptám sám sebe, jak na to ten člověk přišel, když je to docela fajn nazev. Např. whatsapp, snapshot, instagram a zejména UBER a další.  Nekdy je to pár slov dohromady (facebook), jinak je to nic neznamenající název a jindy to je historie. A tak jsem si rikal, jestli Travis Kalanick (founder Uber), když vymýšlel tento název, zda se inspiroval v historii nebo ne :) Rikam si nevim a až potkám Travise, tak se ho na to zeptám :) Protože poprvý jsem se se jménem Uber (křestní jméno v kolumbii) setkal dávno před tím, něž existovala nějaka aplikace na taxikaření. Když jsem studoval něco o americe, tak jsem kdysi narazil na tzv. Queen of Cocaine neboli ženu jmenem Griselda Blanco, která v 80. a 90. letech byla hlavou kolumbijské mafie, která dovážela do ameriky (konkrétně miami a potom kalifornie) drogy ve velkém a byla dost brutální. A tak jsem si rikal, že 39. letý zakladatel Uberu ji musel znát (protože mu není dvacet). A for je práce v tom, že takhle nebezpečná ženská, která pašovala tuny drog z kolumbie do USA, tak měla tři syny a právě jeden z nich se jmenoval Uber.

Tak co myslíte, inspiroval se pan Uber tady? :) Ja myslím, že ne a kdyby ano, tak to stejně nerekne. Kazdopádně pro aplikaci je to hezky jmeno – unikatni, kratky, dobre zapamatovatelny.  Ale když to clovek porovna s tou historii toho kluciny jménem Uber, co delal jeho matka, tak je to strasny na to myslet. Tak snad jsem vás moc neotrávil od pouzivani uberu :)


Komentáře k článku:

 1. pan k | 15.3.2015 v 18:29

  Über? http://en.wikipedia.org/wiki/Über Proč se škrábat levou rukou na levým uchu..

  • skromnykluk | 15.3.2015 v 18:45

   covece nevim, prijde mi to jako dost mlady to co jsi poslal ty. to jmeno uber je tu desitky let… ale jako taky dobry tip. :)

   • pan k | 28.4.2015 v 00:08

    ja mám za to, že se jedná skutečně o “Über,” američani to rádi používají, např. Übercar, Überwoman, proč ne Übertaxi?

 2. ronrogers | 13.7.2017 v 08:15

  Thanks.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


devět − = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>