Nový design AAAPoptávky – jaké nástroje jsme použili?

Před vytvořením nového designu jsme s kolegy pracovali několik měsíců na přípravě, abychom nic nepodcenili a spustili web takový, který bude uživatelsky přívětivý. Pak jsme nechali vytvořit design na základě našich návrhů přední designérskou firmu, samozřejmě jsme si zadali poptávku. Nejdůležitější pro mě nebylo udělat nový design, ale odladit jej tak, aby fungoval stejně nebo lépe než současný a aby si uživatelé rychle zvykli. K tomu jsme použili několik nástrojů, které níže představuji.

Clicktale – skvělý program (placený), který Vám ukáže kam lidé klikají, jak jezdí myší, jak scrollují atd. Zjistíte tedy chování uživatelů a dle toho můžete upravit rozvrh stránky. Na to jsem já docela pes, že vše musí být přesné a precizní.

Chartbeat – dle reference jakou mají na webu je to Google Analytics naspeedovaný. Online vidíte odkud chodí lidé, na jaké stránky, jak se kde dlouho zdržují atd. a můžete hned reagovat. Jinak opět placený program. Stačí si to koupit na pár měsíců a bohatě vše zjistíte.

Těch nástrojů je více ale mohu doporučit jen tyto dva, kteří udělají největší kus práce a pak hlavně je potřeba cit pro design, nějaký UX borec a občas se hodí i něco přečíst.

A jaké nástroje používáte vy? Hlasujte v anketě…

Ukázka clicktale.

 

Který z nástrojů používáte (nebo jste používali) vy nejvíce?

Výsledky

Loading ... Loading ...

Komentáře k článku:

 1. Myllena | 16.4.2012 v 07:03

  Jste idioti, hulve1ti a bzloheedned tupci! Take9 mně vaded kouřened, ano, ale ještě vedce mi vaded sprejerstved a ničened veřejne9ho majetku to považuji za jeden z projevů nejvyššed demence a bzloheednosti. Jste banda blbců, ktere1 ničed veřejnfd majetek a naše města!!! A nejen v Jihlavě (kde jsem si toho přednostně všiml), ale i jinde, v Praze atd.Měli byste se stydět a měli by ve1s zavředt za to co dělate! Zaplatit tu škodu a 300 hod. veřejně prospěšnfdch praced je totiž pro sprejery moc me1lo.Naše města se snažed zvelebit sve1 fazemed a vy, vypatlanfd mozky, přijdete se sprejem a zničedte ho. Styďte se, styďte se, styďte se!Doufe1m, že se ve1m rozsvedted v hlavě.

 2. izvrls | 17.4.2012 v 07:20

  jsf9oj wqbjdgiyounf

 3. Pingback: Samsung 10.1” Galaxy Tab 2 with 16GB and Wi-Fi for $284.99 | Perez Hilton Brittany Murphy

 4. Fpj2JWyPpd | 14.2.2013 v 00:53

  695654 597768I see that you are using WordPress on your blog, wordpress is the best. :~-

 5. jak poderwac dziewczyne | 12.7.2013 v 21:43

  sdaf afdh adfh afdh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


jedna − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>